Az International Accreditation Forum (IAF) és az International Laboratory Accreditation Cooperation (ILAC) szervezetek által 2008-ban alapított Akkreditálási Világnaphoz csatlakozva a Nemzeti Akkreditáló Hatóság konferenciát rendezett 2017. június 8-án, csütörtökön. A téma az IAF és ILAC ajánlásához kapcsolódva: „Bizalmat adni az építőiparban és az épített környezetben.”
A NAH részéről Bodroghelyi Csaba főigazgató-helyettese nyitotta meg a konferenciát, aki a konferencia moderátori feladatait is ellátta.
Az NGM részéről Pomázi Gyula iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkár úr köszöntötte a konferencia résztvevőit. Előadásában hangsúlyozta az akkreditálás fontosságát és stratégiai szerepét a magyar vállalkozások hatékonyságának és termelékenységének növelése érdekében. Utóbbi kiemelt célja az új iparfejlesztési törekvéseknek, melyben az építőipar kulcságazati szerepet tölt be.
Pomázi Gyula iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkár
A „Magyar Mérnöki Kamara a minőségért” című előadásban Kovács István - a Magyar Mérnöki Kamara elnökségi tagja – a minőségi teljesítményt erősítő már bekövetkezett és tervezett jogszabályi változásokat ismertette a jelenlévőknek.
Az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. műszaki igazgatója, Nyiri Szabolcs, hangsúlyozta, hogy olyan környezetet kell építeni, ahol jó élni – ez a szakma felelőssége; tehát jó forrásfelhasználás mellett élhető környezet teremtése a cél.
Az ÚTLAB Szövetség elnöke, Fülöp Pál prezentációjában kiemelte az együttműködés fontosságát az akkreditáló és akkreditált szervezetek között. Külön üdvözölte a NAH működésében történt pozitív változásokat, a „szolgáltató” hatóság megvalósulását, mely látható és érezhetően pozitív eredményekkel jár.
Dr. Ágoston Csaba az Akkreditált Szervezetek Klaszterének (ASZEK) elnöke a Legionella baktériumok meglétét mutatta be az épített környezetben hangsúlyozva a megelőzés fontosságát ezen a téren.
A konferencián a NAH eredményei és közeljövőre vonatkozó szakmai terveit mutatta be Devecz Miklós, a NAH főigazgatója. A gyakorlatban is megjelenő szolgáltató hatóság szemléletmód, a folyamatosan fejlődő nemzetközi ismertség, elismertség és beágyazottság mind azt a célt szolgálják, hogy jobbak, versenyképesebbek legyünk a magyar vállalkozások és a partnereink érdekében.
Devecz Miklós a NAH főigazgatója
A Magyar Mérésügyi Egyesület 1874 részéről Horváthné Kőhalmi Erika alelnök asszony „Építőipar és metrológia” című előadását, a nemzeti etalonok és gyakorlati példák sorát is meghallgathatták a résztvevők.
Az ÉMI-TÜV SÜD Kft. képviseletében Farkas Csilla minőségügyi megbízott „Előregyártott vasbetonelemek laboratóriumi vizsgálata akkreditált eljárásban” című előadásában hozott gyakorlati példákat a téma kapcsán.
Köteles Géza energetikai szakértő az ISO 50001:2011 rendszereket tanúsító szervezetek esetében a tipikus nemmegfelelőségeket és fejlesztési lehetőségeket mutatta be a hallgatóságnak.
A konferencia zárásaként a NAH építőiparhoz és az épített környezethez kapcsolódó tevékenységét foglalta össze Dr. Szegő József főosztályvezető. Előadásában áttekintést adott a jelenlegi építőiparhoz kapcsolódó akkreditálási területekről, majd a terület bővítési lehetőségeket is felvázolta.
Minden előadónknak és partnerünknek ezúton is köszönjük a részvételt.
2017. június 09.
Prof. Dr. Palkovics László miniszter úr 2021. február 23-tól a NAH megbízott elnökévé Bodroghelyi...
Tájékoztatjuk az Ügyfeleket arról, hogy a 2015. évi CXXIV. törvény 5. § (1) bekezdése szerint az ...
A Nemzeti Akkreditáló Hatóság egynapos online képzést szervez a vizsgaközpontok részére az MSZ EN...
A Nemzeti Akkreditáló Hatóság egynapos belső képzést szervez a vizsgaközpont szakértők részére „A...
Örömmel értesítjük a Vizsgaközpontokat, hogy megjelentek a tanúsítási rendszerkövetelmények az In...
2021. május 31. éjféltől már csak az MSZ EN ISO/IEC 17025:2018 szerint akkreditált vizsgáló- és kalibrálólaboratóriumok, valamint mintavevő szervezetek státusza marad érvényben.
A hátralévő idő: