Dinamikus ütemben nő az arab országok élelmiszerimportja, ugyanakkor szigorú kritériumoknak kell megfelelnie azoknak, akik meg akarnak jelenni, vagy éppen a piacon szeretnének maradni. Ennek elősegítése érdekében hívta életre az Európai Bizottság a GCC-EU Trade and Business Cooperation Facilityt. A Perzsa-Öböl Menti Együttműködési Tanács (GCC) és az unió közötti megbeszélésen a magyar érdekeket Devecz Miklós, a NAH főigazgatója képviseli.
A Dubaiban tartott fórum egyik központi témája a GCC létrehozott, valamint megkövetelt Halal szabvány. A szigorú (szabvány)rendszer hatásai éreztetni fogják magukat az európai kontinensen, ezen belül hazánkban is. A Szaúd-Arábiát, az Egyesült Arab Emirátusokat, Ománt, Kuvaitot, Katart és Bahreint tömörítő csoport 7,796 milliárd eurónyi agrárterméket vásárolt, azaz a teljes uniós export 6,4 százalékát vette fel.
A Halal szabvány nem csak a termények előállítását, feldolgozását, de még szállítását is meghatározza, így komoly terhet ró az adott piacra termelőknek. Devecz Miklós ezen nehézségek feloldása érdekében külön megbeszélést folytatott a GCC Standardization Organization főtitkárával, Nabil A. Molla úrral, a Dubai Accreditation Department igazgatójával, Amina A. Mohammed asszonnyal, illetve Ahmed Al-Mutairi úrral, a GAC–GCC Accreditation Center főigazgatójával.
Prof. Dr. Palkovics László miniszter úr 2021. február 23-tól a NAH megbízott elnökévé Bodroghelyi...
Tájékoztatjuk az Ügyfeleket arról, hogy a 2015. évi CXXIV. törvény 5. § (1) bekezdése szerint az ...
A Nemzeti Akkreditáló Hatóság egynapos online képzést szervez a vizsgaközpontok részére az MSZ EN...
A Nemzeti Akkreditáló Hatóság egynapos belső képzést szervez a vizsgaközpont szakértők részére „A...
Örömmel értesítjük a Vizsgaközpontokat, hogy megjelentek a tanúsítási rendszerkövetelmények az In...
2021. május 31. éjféltől már csak az MSZ EN ISO/IEC 17025:2018 szerint akkreditált vizsgáló- és kalibrálólaboratóriumok, valamint mintavevő szervezetek státusza marad érvényben.
A hátralévő idő: