2016. júniusban az EA Kölcsönös Egyetértési Memorandumot (MoU) írt alá az Európai Távközlési Szabványügyi Intézettel (ETSI).
Az ETSI világszerte felhasznált szabványokat dolgoz ki az információs és kommunikációs technológiákra (ICT), így a helyhez kötött, mobil, rádió, konvergáló, távközlési és internet technológiákra. Az ETSI az ipar által meghatározott, szabványfejlesztő szervezet, amelynek 800 gyártó, hálózatüzemeltető, szolgáltató, kutatótestület, szabályzótestület és akadémia a tagja több mint 64 országból. Az ETSI az elismert Európai Távközlési Szabványosító Szervezet.
Az ETSI és az EA közös célja, hogy, közvetlenül vagy közvetve, teljesítsék és előmozdítsák a regionális és nemzetközi szabványosítást azzal a céllal, hogy elősegítsék a globális információs infrastruktúra létrejöttét és erősítsék az európai akkreditálási struktúrát.
Mivel a szakmai feladatok duplikációjának elkerülése kölcsönös érdekük, így az ETSI-nek és az EA-nak egyaránt hasznára lenne, ha egymást kiegészítő megközelítést alkalmaznának a kölcsönös érdeklődésre számot tartó területek szabványosítási folyamatában. Az ETSI és az EA közötti Kölcsönös Érdeklődésre Számot Tartó Területek Feltérképezése, amely az MoU mellékletét képezi, tartalmazza azokat a munkaterületeket, amelyről a két szervezet megállapodott. Mind az ETSI mind az EA kiemelték annak szükségességét, hogy kapcsolatukat strukturálni és erősíteni kell oly módon, hogy szorosabb együttműködést építenek ki szabványok kidolgozásában a Vagyonkezelői Szolgáltatást Biztosítókra és a megfelelőség értékelés más területeire, továbbá felhasználják az EA auditorokkal és nemzeti akkreditáló testületekkel szemben támasztott követelményeit.
Az EA-ETSI MoU-t, amely 3 évig érvényben mielőtt kölcsönös egyetértéssel megújítják, Luis Jorge Romero, az ETSI Vezérigazgatója és Thomas Facklam, az EA Elnöke írták alá.
Közzétéve: 2016. 07. 20.
(forrás: http://www.european-accreditation.org/information/memorandum-ofunderstanding-between-ea-and-etsi)
Prof. Dr. Palkovics László miniszter úr 2021. február 23-tól a NAH megbízott elnökévé Bodroghelyi...
Tájékoztatjuk az Ügyfeleket arról, hogy a 2015. évi CXXIV. törvény 5. § (1) bekezdése szerint az ...
A Nemzeti Akkreditáló Hatóság egynapos online képzést szervez a vizsgaközpontok részére az MSZ EN...
A Nemzeti Akkreditáló Hatóság egynapos belső képzést szervez a vizsgaközpont szakértők részére „A...
Örömmel értesítjük a Vizsgaközpontokat, hogy megjelentek a tanúsítási rendszerkövetelmények az In...
2021. május 31. éjféltől már csak az MSZ EN ISO/IEC 17025:2018 szerint akkreditált vizsgáló- és kalibrálólaboratóriumok, valamint mintavevő szervezetek státusza marad érvényben.
A hátralévő idő: